Bugun...


Ankara’dan Ceylanpınar’a “Kitap Dolu Bir Bahçe”
Ankara’dan Tuğba Çiçeklier adlı hayırsever, Ceylanpınar Işıklar İlkokulu öğrencilerine ‘kitap dolu bir bahçe’ hediye ederek, çocukların eğitimine katkıda bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 19-06-2019 16:22
Ankara’dan Ceylanpınar’a “Kitap Dolu Bir Bahçe”
+ -

Ankara’da ikamet eden hayırseverlerden Tuğba Çiçeklier, Ceylanpınar Işıklar İlkokulu’nda atıl durumda olan bir salonu kendi imkânlarıyla, yeter ki çocuklar okusun diyerek, modern bir okuma salonuna dönüştürdü.

Gelişmiş düzeydeki ülkelere bakıldığında okuyan insanlar ve bu insanların okudukları kitaplarının sayılarının yüksekliğini belirten hayırsever Tuğba Çiçeklier “Okuma ve okuma alışkanlığının geliştirilmesinde kütüphaneler önemlidir. Eğitimde de yine okuma önemlidir.  Onun için kütüphaneleri sayılarını çoğaltarak insanlarımızı ve çocuklarımızı okumaya sevk ederek, okuma alışkanlığını geliştirmeliyiz” dedi.

Işıklar İlkokulu Müdürü Adnan Yorulmaz “Okulumuz, mahallemiz, burada eğitim gören çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve bundan sonra bu okulda eğitim görecek çocuklarımız adına Ankaralı hayırseverimize teşekkür ediyorum. Burası birlikte yaşamayı, paylaşmayı, bilgi edinmeyi verecek bir mekân. Böyle her şeyi paylaşma mekânları bizim için çok kıymetli” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI